• gelg.jpg
 • novol.jpg
 • renovtio.jpg
 • tarmot.jpg

       Jesteśmy grupą retro-podróżników, odbywającą swoje wyprawy radzieckimi UAZami.

Tak tak... UAZami! Jeżeli widziałeś kiedyś UAZa to wiesz dobrze, że nie jest to wymarzony środek transportu... i właśnie o to chodzi!

Jeżeli jednak nie wiesz czym jest UAZ, to jest to po prostu samochód terenowy, zaprojektowany na przełomie lat 60. i 70. na potrzeby Armii Radzieckiej. Pakiet komfort stanowią ściągane okna... dokładniej odkręcane nadstawki z drzwi, a niestandardowo otwierane szyby. No i na tym kończą się udogodnienia dla podróżujących.

W 2017 roku jako „Eastern Classics on Tour” ruszyliśmy dwoma UAZami i starą Skodą do Kirgistanu. Oj działo się sporo, m. in.  straciliśmy Skodę w wypadku w rosyjskim Saratowie (R.I.P.), więc najpotrzebniejszy bagaż przepakowaliśmy na UAZy i pojechaliśmy dalej... po powrocie do rodziny dołączył trzeci UAZ – Buhanka - i tak właśnie narodził się projekt „Na UAZach w świat”!

Pewnie zauważyliście już,  że nie jesteśmy do końca normalni. Nikt z nas z tym nie polemizuje, ale właśnie ten sposób spędzania urlopu sprawia nam tyle frajdy. Zostawiamy nasze codzienne życie za sobą, pracę, telefony, internety i raz w roku pędzimy, by dokonać czegoś niemożliwego, a przynajmniej bardzo trudnego.

Tym razem planujemy pokonać Jedwabny Szlak i zdobyć Trakt Pamirski.  Łooooo (słychać z trybun), dla nowoczesnych aut to nie lada wyczyn, a co dopiero dla wysłużonych UAZów!

Na przekór zabobonom, wyruszamy w piątek, 13 lipca 2018 roku.

Planujemy pokonać 15 000 km przez terytorium 13 krajów: Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Gruzji, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kirgistanu, Rosji i Ukrainy.

        Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania formalności oraz pozyskiwania dodatkowych środków finansowych. Podróż szlakiem handlowym łączącym Chiny z Europą i Bliskim Wschodem kosztuje nas około 60 000 zł.

Kto jedzie?

Katarzyna „Zosia” Kryczyk – cyborg nie kobieta, najbardziej wytrwały kierowca w ekipie. W czasie ostatniej wyprawy sama siebie zmieniała za kółkiem. Prywatnie propagatorka aktywnego stylu życia z wielkim sercem.

Natalia "Szefowa" Łosiak - była modelka, obecnie współwłaścicielka czarnego UAZa i jeden z koordynatorów projektu. Prywatnie diagnostka samochodowa i fanka MTB. Trochę niecodzienne zajęcie dla kobiety?

Tomasz "Bałagan" Brzyski - człowiek od wszystkiego - na wyjeździe główny „tłumacz” odpowiedzialny za kontakty z lokalną ludnością i policją. Jest w stanie wyciągnąć nas z każdej opresji. Fotograf i operator drona. Nałogowo łamie wszystkie przepisy i nie używa kierunkowskazów.

Robert "Szeryf" Woźniak - ale to taki bardziej lokalny sołtys goniący wszystkich do roboty.

Karol „Lejzi” Lewandowski – fan sportów zimowych i mediów społecznościowych. Prywatnie informatyk i motocyklista.  Mieszkaniec uroczej miejscowości pod Bydgoszczą, która stanowi centrum dowodzenia przed każdym wyjazdem.

Rafał „Młody” Szymański   - złota rączka, mechanik samouk. Człowiek odpowiedzialny za sprawność aut w czasie wyprawy. Potrafi naprawić wszystko trytytką i taśmą aluminiową. Kierowca zawodowy i motocyklista.  

Mateusz „Paddy” Padykuła – wodzirej, żartowniś - osoba odpowiedzialna z team „spiryt”. Wieczny student pracujący w laboratorium drogowym, stąd niekontrolowane tendencje do grzebania palcem w... gruncie. Fan piłki nożnej, Magdy Gessler i słodkiego nicnierobienia.

Nowi!

Adrianna Bryłka

Jarosław Derek

Bruno Gajda

Sebastian Sarnecki

Podczas tegorocznej, trzytygodniowej wyprawy, chcielibyśmy uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym planujemy zrealizować reportaż video, ukazujący wspomnienia o Polsce naszych rodaków z Azji Centralnej. Na UAZach dla Niepodległej to autorski projekt, który ma służyć naświetleniu losów Polaków na wschodzie.

 

Zostań naszym PATRONEM

PATRONI WYPRAWY

 • AB.jpg
 • CLASSICAUTO.jpg
 • KONTYNENTY.jpg
 • METROPOLIA.jpg
 • OFFROAD.jpg
 • PIK.jpg
 • POLSKICAR.jpg
 • PRACUJACE.jpg
 • prezydent-bydgoszczy.jpg
 • prezydent-tczew.jpg
 • RADIOTCZEW.jpg

Copyright © 2017. All Rights Reserved.